Storytelling – tworzymy angażujące treści

Storytelling to „opowiadanie historii”, tworzenie takich treści, które będą ciekawe, inspirujące i angażujące innych. Takie treści moja pojawiać się w social mediach czy na firmowym blogu. Aby najlepiej zobrazować na czym one polegają publikujemy kilka przykładów.

Przykład 1 ( Klient marki odzieżowej)

Jest zimowy mroźny poranek. Za oknem szaro, buro i ponuro. Śnieg pada tylko po to, aby zaraz się rozstąpić. Nie ma kompletnie ochoty zostać z nami na dłużej. Jest poniedziałek, a jak to w pierwszy dzień tygodnia, nawet mi było trudno podnieść się z łóżka. Dlatego pierwsze co zrobiłam, to zaparzyłam moją ulubioną kawę z dodatkiem mleka owsianego i cukru – aby osłodzić sobie dzisiejszy dzień. Pierwszy łyk kawy, delikatnie musnął moje podniebienie, a już trzeci poszerzył moje źrenice. Gdy mój mózg w końcu zatrybił – otworzyłam laptopa, aby zobaczyć co tam w trawie piszczy.

A tu SZOK!

Tyle wiadomości, (…)

Przykład 2 (Marka kosmetyczna)

Tak to będzie długi post…

Ale proszę Cię, przeczytaj go od początku do końca.

? Jeśli to zrobisz – zostaw po sobie ślad ? Polajkuj, skomentuj, podaj dalej.

Kobiety łatwo nie mają. Od najmłodszych lat mówią nam co wypada, a co nie. Oczywiście, tych rzeczy, których “nam nie wolno” jest całkiem spora lista.

⛔ Nie noś tego, w tym wyglądasz grubo. – Zdejmij, to w tym wyglądasz jak wieszak.

⛔ Nie maluj się, tylko naturalność. Jak mogłaś się nie pomalować, na spotkanie?

⛔ Jesteś na to za młoda. – Jesteś na to za stara.

Też macie tego czasami dość? Wiem co czujecie. Też jestem kobietą i też mam tego czasami dosyć. Jest sobota. Za kilka dni święta. I wiecie co? Nie mam ochoty, latać ze ścierą – bo tak trzeba, nie mam ochoty myć okien – bo tak wypada. Nie myślę o tym co będzie na wigilijnym stole – myślę o tym, że spędzę ten czas z bliskimi. Bo to jest najważniejsze.

Wprowadzam nową zasadę KTÓRA WYPADA #CzasDlaMnie

? Wypada kobiecie, zrobić coś dla siebie.

?Wypada zamknąć drzwi do łazienki, nalać sobie pełną wannę wody, zrobić panię, włączyć muzykę i odpocząć…

? Wypada kobiecie relaksować się.

? Wypada kobiecie, dbać o siebie.

? Wypada kobiecie mieć zmarszczki.

? Wypada kobiecie mieć cellulit!

Zgadzacie się ze mną? Olejcie wszystko. TERAZ! Czas się zatrzymać, przystopować… Zwolnij w końcu tempo! Jeśli nikt Ci tego dziś nie powiedział, pozwól że ja to zrobię!

⭐ JESTEŚ PIEKNA!⭐ JESTEŚ WYJĄTKOWA!⭐ JESTEŚ WARTOŚCIOWA!⭐ JESTEŚ NAJLEPSZA!

Ewa